Skip to Content

archive

Daily Archives: 27 oktobra, 2015

post

Tempelj Myouritsu navdušuje obiskovalce s skrivnostmi

Zaradi bogate zgodovine, obiskovalcem Japonske nikoli ne manjka zanimivih mest, pa naj bo cesarska palača ali gradovi, na videz neskončno templjev in ostalih stvari. Vsako turistično mesto ima svoje čare, ki privabljajo turiste na obisk, ali je to tisoč torii vrat v Fushimi Inari templju v Kyoto ali Kaminarimon lantern v Tokyu.

Svetišče Myouritsu je še ena turistična točka, ki bi jo lahko napisali na vašo “začrtano”pot po Japonski. Svetišče nindže, kakršen vzdevek nosi, ni podoben vsakemu drugemu budističnemu svetišču. Myouritsu je poln skrivnosti in presenečenj, kjer uživajo odrasli in otroci. Nahaja se v Kanazawi, prefektura Ishikawa, približno 2 in pol ure vožnje s shinkansen vlakom iz Tokya. Vzdevek izhaja iz številnih pasti, ki so nastavljene vsiljivcem, ki vključuje tudi stražni stolp, skrivališče za bojevnike, številne skrita stopnišča in pasti, posebno sobo za izvršitev seppuku-ja. Dejansko se ni nikoli nobena nindža sukala okrog tega templja.

Težko je verjeti, ampak nobena prava nindža se ni nikoli sukala okrog tega templja. Tempelj se ponaša s 23 sobami in kar 29 stopnišči. Fotografiranje je znotraj templja  strogo prepovedano.

 

Deli preko:
post

Mitsubishi Electric corp razvil novi prikazovalnik za LCD zaslone

Za boljšo predstavo si poglejte sliko. Na desni strani je LCD Tv z Mitsubishijevo novo enoto, na levi pa običajni LED TV.

 

Mitusbishijeva elektro podružnica je razvila laserski prikazovalnik, kateri ima 70 % širši barvni gamut (spekter) od vseh ostalih obstoječih laserskih zaslonov.

S to novo tehnologijo je mogoče pokriti 98% barvnega gamuta za BT.2020, kar je v bistvu standard za 8k videa. V preteklosti je Mitsubishi razvil t.i. backlight(tehnologija uporabljena v LED zaslonih) enoto, ki uporablja rdečo lasersko diodo kot vir svetlobe, tehnologija pa je bila demonstrirana v LCD zaslonu.

Splošno povedano, laserska svetloba potuje v ravni liniji, kar je drugače kot  backlight na LCD plošči, kjer mora biti svetloba razširjena po celotni ploskvi. Zato je Mitsubishi razvil material za plošče, ki razpršijo svetlobo. S tem, so dosegli, da širijo laserski žarek po celotni plošči.

Vedno pa se pojavi težava pri cenah, ker so laserske diode drage, kar bi podražilo nove laserske zaslone. Na tej točki so stroški višji od navadnih LED backlight zaslonov, ki jih uporabljajo LCD TV-ji. Prav zaradi tega podjetje ne razmišlja o uporabi novega zaslona v komercialne namene. Mitsubishi zato razmišlja, da bi nove zaslone uporabili na televizijskih postajah ipd.

 

Deli preko: